تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳

 

 

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با لوبرمیرگلیان؛ سفیر اسلواکی روز دوشنبه(٢١‌اسفندماه) دیدار کرد و درباره گسترش تعاملات فرهنگی میان دو کشور به گفت‌و‌گو پرداخت.

 

به گزارش سرزمین پارس‌(سرزمین پارس) به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی، در این دیدار با استقبال از گسترش روابط و تعاملات میان دو کشور گفت: گسترش تعاملات و ارتباطات فرهنگی میان دو کشور ایران و اسلواکی رویکرد خوبی است که از سوی کشور اسلواکی اتخاذ شده است. این ارتباطات باید گسترش پیدا کند و ما نیز این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: اسلواکی در اروپا و ایران در خاورمیانه می‌توانند همکاری‌های خود را در زمینه‌های مختلف گسترش دهند؛ حوزه نشر و کتاب، گردشگری، ارتباطات دانشجویی و تبادل دانشجو و استاد می‌تواند از‌جمله زمینه‌های همکاری دو کشور باشد؛ علاوه بر این هنرمندان خوب و جوانی در ایران در حوزه تصویرگری کتاب  فعال هستند که می‌توانند با هنرمدان اسلواکی همکاری و تعامل داشته باشند.

 

جوادی با تاکید بر گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور عنوان کرد: امیدوارم این روابط منجر به رفت‌و‌آمد و ارتباط میان فرهیختگان و هنرمندان و خلق آثار مشترک شود. مردم نیز از گسترش ارتباطات فرهنگی استقبال می‌کنند.

 

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه توضیحات درباره طرح گرنت و حمایت از ترجمه آثار ایرانی به زبان‌های خارجی گفت: نمایشگاه کتاب تهران فرصتی برای معرفی کشورها به مخاطبان ایرانی است و کشور اسلواکی نیز می‌تواند با حضور در نمایشگاه به معرفی آثار و فرهنگ کشور خود بپردازد.

 

ارتباط فرهنگی ایران و اسلواکی ۲۵ ساله شد

در ادامه این مراسم، لوبرمیرگلیان؛ سفیر اسلواکی به شرح برنامه‌های کشورش برای گسترش تعاملات فرهنگی با ایران پرداخت و گفت: به دلیل بیست و پنجمین سال ارتباطات فرهنگی با ایران قصد داریم برنامه‌هایی در ایران داشته باشیم.

 

وی افزود: ایران با توجه به سابقه فرهنگی و تاریخی از جذابیت‌ بالایی برخوردار است و خوشحال خواهیم شد تا این ارتباطات گسترده شوند.

پیشنهاد ویژه :   پارسی : دربارۀ دکتر ابوالقاسم امامی | سرزمین پارس

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :