سرزمین پارس، جریان حکمت ملی عراق در بیانیه ای اعلام کرد: جریان حکمت ملی در راستای پایبندی به منش تاریخی و دیدگاه همیشگی خود و تایید کامل موضع مرجعیت عالی دینی، از مواضع تاثیرگذار مرجعیت که در حفظ یکپارچگی و حاکمیت و استقلال عراق سهیم بود، قدردانی می کند، مواضعی که باعث نهادینه شدن همزیستی مسالمت آمیز میان اقشار مختلف مردم عراق شد.

در این بیانیه آمده است: جریان حکمت ملی از فتوای تاریخی آیت الله سیستانی (دام ظله ) برای مبارزه با تروریسم و حمایت از مقدسات، که با لبیک مردم عراق در نقاط مختلف مواجه شد، قدردانی می کند. مبارزه ای که مردم عراق در کنار نیروها و تشکیلات نظامی و امنیتی توانستند پیروزی تاریخی برای عراق و شهروندانش و برای جهان رقم بزنند.

در بخش دیگر بیانیه آمده است: به همین مناسب جریان حکمت ملی تاکید می کند، انحصار سلاح در دست دولت و تقویت نقش نهادهای ذی ربط، قطب نمای دائمی حفظ حاکمیت کشور به برکت این پیروزی بزرگ و ضمانت واقعی حمایت از صلح در جامعه عراق خواهد بود.

پیشنهاد ویژه :   خاورمیانه : صدام هم در قعر جهنم به خنده افتاد

بیانیه مذکور می افزاید: در همین راستا ما در جریان حکمت ملی از همه احزاب، طرف ها و انجمن های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می خواهیم که به نقش خود در بهره گیری از ارشادات مرجعیت عالی پایبند باشند و از آنها می خواهیم که در راستای انحصار کامل سلاح در دست دولت و عدم استفاده از پیروزی ملی در فعالیت سیاسی، حزبی و انتخاباتی تحت هر عنوانی متعهد باشند.

این بیانیه ادامه می دهد: همچنین جریان حکمت ملی به همین مناسبت به نقش دولت و نهادهای مربوطه و به کارگیری قانون الحشد الشعبی که مجلس آن را تصویب کرد دعوت می کند و می خواهد این نیروها به عنوان یک نهاد ملی و پشتوانه واقعی نهادهای نظامی و امنیتی کشور باشند.

بیانیه مذکور تصریح کرد: جریان حکمت ملی از مجلس و دولت محترم می خواهد که از طریق های نهادهای ذی ربط، به خانواده های شهدا و مجروحان رسیدگی کرده و با پیگیری جدی آنچه که حقوق آنها را در بودجه سال آینده تضمین می کند را بگجانند، زمینه لازم برای بازگشت هر چه سریعتر آوارگان را فراهم کنند، تلاش های خالصانه و واقعی خود را برای بازسازی مناطق آزاد شده بکار گیرند و با راهبردی مشخص و موفق به مبارزه با فساد بروند و جریان حکمت ملی نیز در این زمینه پیشتیبان و حامی واقعی خواهد بود.

پیشنهاد ویژه :   خاورمیانه : پیشروی دشمن در درون - سرزمین پارس

در بخش پایانی بیانیه آمده است: در پایان جریان حکمت ملی از جمهوری اسلامی ایران به صورت ویژه نهایت تشکر و قدردانی را دارد و از نیروهای ائتلاف بین المللی، روسیه و سایر کشورها که از عراق حمایت کرده و در ساختن این حماسه تاریخی بزرگ نقش داشتند، قدردانی می کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :