سرزمین پارس، زهرا عامری، دانش آموخته زبان و ادبیات فرانسه و کارشناس حوزه کشورهای عربی که به عنوان نماینده بنیاد سعدی و به دعوت رایزنی فرهنگی ایران درتونس در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی تونس حضور یافت، از استقبال و توجه مخاطبان این نمایشگاه از کتاب های جدید آموزش زبان پارسی خبر داد.


وی با اشاره به معرفی بنیاد سعدی به «شکری مبخوت » برنده جایزه بوکرعربی بخاطر رمان «ایتالیانی » و بهترین نویسنده عرب در سال جاری، گفت: آقای مبخوت ضمن اظهار علاقه بسیار به کشور ایران و ادبیات ما، از فعالیت های بنیاد سعدی برای گسترش زبان و ادبیات پارسی تقدیر کرد و بنیاد سعدی نیز یک جلد کتاب دو زبانه « خمره» را به ایشان تقدیم کرد.


عامری  به حضور پارسی آموزان در غرفه ایران اشاره کرد و گفت: سندس مرزوقی و عایشه مرزوقی از جمله پارسی آموزانی بودند که درمدت نمایشگاه کتاب، در غرفه ایران حضور داشتند و سندس مرزوقی که سال گذشته در دوره دانش افزایی بنیاد سعدی شرکت کرده بود و اکنون مدرس زبان پارسی در تونس است و علاقمند است تا امسال در دوره دانش افزایی استادان شرکت کند.

پیشنهاد ویژه :   اندیشه سیاسی : آیا دموکراسی از دست ترامپ جان سالم به درمی‌برد؟


کارشناس حوزه  کشورهای عربی بنیاد سعدی همچنین به دیدارهای خود با ناشران و مولفان تونسی اشاره کرد و گفت: با چندین مولف که کتاب ها و رمان هایشان تاکنون به زبان پارسی ترجمه نشده است و بسیار علاقمند به ایران و زبان پارسی هستند، گفت وگو و مقرر شد تا کتاب هایشان در ایران به پارسی ترجمه و چاپ شود.


وی همچنین از رونمایی کتاب «رحلۀ بألف رحلۀ» ( یک سفر برابر با هزار سفر) نوشته مونا بعزاوی خبر داد که درباره حضورش در دوره دانش افزایی بنیاد سعدی و دیدن ایران و زبان پارسی است، خبر داد و گفت: خانم بعزاوی این کتاب را براساس سفرش به ایران و دوره دانش افزایی و دیدارش با رییس بنیاد سعدی و همچنین سفر به شهرهای ایران نوشته است و یک نسخه از این کتاب را به رییس بنیاد سعدی اهدا کرد.


عامری خاطر نشان کرد که فعالیت های آقای اسدی موحد، رایزنی فرهنگی ایران در تونس و نماینده بنیاد سعدی در امر آموزش و گسترش زبان پارسی در برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه و معرفی آثار ایران و زبان پارسی بسیار چشمگیر و موثر بوده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسی : رستم و سهراب با پیشگفتار دکتر خالقی


سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تونس (۲۰۱۸) که از  ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ با شعار “بخوانیم، تا دو بار زندگی کنیم (نقرأ، لنعیش مرّتین)” در پایتخت این کشور افتتاح شد، روز گذشته ۲۶ فروردین بعد از ۱۰ روی فعالیت به کار خود پایان داد.


پایان خبر

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :