سرزمین پارس، دراین دوره بیش از ۱۵۰ تن از ورودی‌های جدید در سنین مختلف در پایه مقدماتی یک ثبت‌نام و آموزش زبان پارسی را شروع کردند.


در جلسه توجیهی که برای پارسی‌آموزان جدیدالورود و خانواده‌های آنها در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی برگزار شد، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، رایزن فرهنگی سفارت ایران در عشق‌آباد، ضمن خوشامدگویی و تبریک آغاز دوره جدید، فرا رسیدن سال ۱۳۹۷ را تبریک و شادباش گفت و برای همه پارسی آموزان سالی سرشار از خیر و تندرستی و توام با موفقیت و پیشرفت های علمی و تحصیلی و آموزشی آرزو کرد.


ابوالقاسمی تاکید کرد: رایزنی فرهنگی، یک محیط کاملا آموزشی برای پارسی آموزان مهیا کرده و مفتخر است که در امر آموزش زبان پارسی برای فرزندان این مرز و بوم خدمت می‌کند و تلاش می‌کند به بهترین شکل ممکن، امکانات و تجهیزات آموزشی در اختیار پارسی‌آموزان قرار دهد.


وی افزود: ما باید از علم و دانش همدیگر استفاده کنیم؛ چون علم و دانش به ما کمک می کند که درست و غلط را از هم تشخیص دهیم و در شرایط مختلف به خوبی درک کنیم که چه کاری را باید انجام دهیم و چه کاری را نباید انجام دهیم.

پیشنهاد ویژه :   پارسی : افسانه های زندگی فردوسی / محمدامین ریاحی


رایزن فرهنگی کشورمان تصریح کرد: ما دارای اشتراکات فرهنگی و تاریخی زیادی هستیم و باید از تجربه زندگی یکدیگر استفاده و تلاش کنیم کشورمان را به بالاترین سطح ارتقاء دهیم  و از تمامی ظرفیت های موجود برای توسعه همه جانبه بهره برداری کنیم.


وی گفت: سفر رئیس جمهوری ایران به ترکمنستان نوید بخش توسعه و تحکیم روابط دوستانه، حسن هم جواری و چشم انداز همکاریهای همه جانبه بین جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان خواهد بود.


ابوالقاسمی در پایان سخنان خود از مدرس ها و پارسی‌آموزانی که برای آموزش و یادگیری زبان شیرین پارسی تلاش می‌کنند تقدیر و توصیه کرد  پارسی‌آموزان با پشتکار و اشتیاق از فرصت مناسبی که برای امر آموزش زبان پارسی مهیا شده است، نهایت بهره را ببرند.


بنا بر این گزارش، در این دوره نیز طبق روال دوره‌های گذشته علاقمندان به یادگیری زبان پارسی در مقطع مقدماتی، متوسطه، پیشرفته، عالی و ترجمه به آموزش زبان پارسی می‌پردازند.


پایان خبر
پیشنهاد ویژه :   اندیشه سیاسی : منابع فکری داعش از «فقه‌الدما» تا «اداره التوحش»

این خبر را به اشتراک بگذارید :