سرزمین پارس، ششمین شماره فصلنامه «فانوس پارسی» ویژه فصل بهار ، به سردبیری سعید صفری، استاد اعزامی بنیاد سعدی در دانشگاه بلگراد صربستان و مدیرمسئولی مهدی شیرازی، وابسته فرهنگی کشورمان در صربستان منتشر شد.


نشریه «فانوس پارسی»، یک نشریه آموزشی ویژه پارسی‌آموزان خارجی است که با هدف تهیه محتوای آموزشی هدفمند برای تقویت مهارت‌های پارسی آموزی غیر پارسی زبانان و با حمایت بنیاد سعدی، به صورت الکترونیکی و به رایگان در اختیار پارسی‌آموزان، مدرسان زبان پارسی و مراکز آموزشی در سراسر جهان قرار می‌گیرد.


یکی از نکات جالب توجه این شماره از نشریه، پرداختن به موضوع نوروز ایرانی، مراسم ها و آداب آن در بخش کارگاه ایرانشناسی نشریه است. در این شماره همچنین دو تن از پارسی آموزان صربستانی شعرهایی به زبان پارسی در مورد بهار سروده‌اند.


مخاطبان اصلی این فصلنامه، پارسی آموزان بزرگسال سطح آموزشی میانی و بالاتر از آن در سراسر جهان هستند.


سردبیر و تهیه محتوای آموزشی آن را سعید صفری، مدرس اعزامی از سوی بنیاد سعدی به دانشگاه بلگراد برعهده دارد. همچنین مشاور علمی نشریه فانوس، دکتر رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی است.


شماره ششم این نشریه در ۳۲ صفحه منتشر شده است. دیگر بخش های ششمین شماره «فانوس پارسی»، متشکل از چند کارگاه آموزشی از جمله کارگاه واژه‌آموزی با پسوند واژه خوردن، کارگاه خواندن و درک متن حاوی نمونه هایی از متن هایی که در آن اصطلاحاتی که با پسوند خوردن ساخته می شود، هستند.


مطالبی مفید در خصوص آزمون آمفا ، ویژگی های آن و نمونه سوالات بخش گفت و گوی این آزمون نیز پایان بخش این شماره از فانوس پارسی است.


گفتنی است آزمون آمفا، آزمون تعیین سطح مهارت زبان پارسی است که توسط  بنیاد سعدی تدوین شده است.


نسخه الکترونیکی این نشریه از سوی معاونت بین‌الملل بنیاد سعدی، برای پارسی‌آموزان مخاطب در سراسر جهان منتشر می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از اینجا  در وبگاه بنیاد سعدی به مطالب این نشریه دسترسی داشته باشند.

پیشنهاد ویژه :   پارسی : «رفیق توفیق (در رسوم وزارت و آداب سلطنت با تأکید بر دوره صفوی)»


پایان خبر


 

این خبر را به اشتراک بگذارید :