سرزمین پارس، این بنیاد که متولی اصلی گسترش آموزش زبان پارسی در جهان است، تفاهم نامه همکاری دو طرفه خود را با موسسه آموزشی- فرهنگی دیوان ماربورگ در آلمان منعقد ساخت.


 این تفاهم نامه، در راستای برگزاری دوره های آموزش زبان پارسی  بر اساس استاندارد چارچوب مرجع بنیاد سعدی در کشورآلمان تنظیم و به امضا رسیده است.


از مهم ترین مفاد این قرار داد، واگذاری امتیاز چاپ نسخۀ آلمانی کتاب «گام اول» برای مدت یک سال و حداکثر تا تیراژ ۱۰۰۰ نسخه به مؤسسۀ دیوان است.


موسسه آموزشی دیوان ماربورگ در این قرارداد تفاهم نامه متعهد شده است تا در دوره های آموزشی زبان پارسی خود از منابع تالیفی بنیاد سعدی استفاده کند. موسسه دیوان ماربورگ همچنین متعهد شده است تا مدرسان دوره های آموزش زبان پارسی خود را بر اساس استاندارد بنیاد سعدی انتخاب کند و یا در صورت نیاز، مدرسان در  دوره های تربیت مدرس بنیاد سعدی شرکت کنند.


همچنین بر اساس این قرارداد، مؤسسه به عنوان نماینده بنیاد مجاز است تا آزمون­های (تعیین­ سطح، پیشرفت و آمفا) را در محدوده اروپای غربی شامل کشورهای آلمان، اتریش، انگلستان، اسپانیا، ایتالیا، بلژیک، فرانسه، پرتغال، دانمارک، سوئیس، قبرس، هلند، یونان و لیتوانی برگزار کند.


بر اساس این گزارش، موسسه آموزشی- فرهنگی دیوان ماربورگ، فعالیت خود را از سال ۲۰۱۱ میلادی در شهر ماربورگ واقع در ایالت هسن آلمان آغاز کرده است. تبادلات بین فرهنگی ایران و آلمان از اهداف اولیه تاسیس این موسسه است و به تازگی برگزاری دوره های آموزش زبان پارسی به ایرانیان مهاجر و علاقه مندان به زبان شیرین پارسی در دستور کار این موسسه قرار گرفته است.


گفتنی است این تفاهم نامه طی سفر چند روزه زهرا سالمی، رئیس اداره حوزه اروپای بنیاد سعدی جهت شرکت در نشست دو روزه  ماربورگ ۲ به سر انجام رسید. این قرار داد توسط رضا مراد صحرایی معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و راضیه رمضان پور اصفهانی مدیرعامل موسسه آموزشی- فرهنگی ماربورگ و با حضور محمدرضا مالمنش نماینده این موسسه به امضا رسیده است.


پایان خبر


پیشنهاد ویژه :   پارسی : خلاصه الاشعار و زبده الافکار (بخش قزوین، گیلان و دارالمرز و نواحی آن)


این خبر را به اشتراک بگذارید :